שקיות או לא להיות

שקיות פלסטיק

מדוע מוסיפים לפלסטיק ממנו עשויה שקית ניילון חומרים כימיים וכיצד חומרים אלה מסייעים בשיפור איכות השקיות?

על מנת לשפר את איכותן של שקיות ניילון, ובעיקר של שקיות ניילון ממותגות, מוסיפים לפלסטיק ממנו עשויה השקית חומרים כימיים. לחומרים הכימיים תפקידים שונים ביצירה של תכונות ומאפיינים שונים של השקיות וגם בהארכת אורך חיי המדף של השקיות.

בתהליך הייצור מוסיפים קבוצה של כימיקלים לחומרי פלסטיק לפני או במהלך עיבוד הניילון עצמו. ישנן שיטות ייצור במהלכן מוסיפים גם חומרים כימיים מסוימים למוצר הסופי לאחר העיבוד של החומר. הפונקציה העיקרית של הכימיקלים קשורה בהתאמת התנהגות החומר הפלסטי ממנו עשויה שקית ניילון או בהענקת תכונות ומאפיינים הדרושים לצרכי השימוש בשקיות.

על שקיות ניילון ממותגות ורשתות השיווק

ישנן שקיות ניילון ממותגות שלאחר ייצורן נארזות לגלילים כשהן צמודות זו לזו ויוצרות רצף, לשליפה ולשימוש יעיל ופשוט יותר. בשנים האחרונות אפשר למצוא, בעיקר ברשתות שיווק המזון, שקיות ניילון ממותגות שנארזו לצרכי שליפה אוטומטית. השקיות מוזנות לתוך מכשיר בעל חריץ שמאפשר שליפה מהירה וקלה של שקית אחת בודדת בכל פעם.

שיטת הייצור של שקיות ניילון ממותגות תשפיע על איכותן ועל עמידותן לאורך זמן ובתנאים שנים. כך, למשל, שמש ישירה תגרום לשקיות ניילון ממותגות לאבד מצבען ולהיסדק. ישנם חומרים שמוסיפים לפלסטיק ממנו עשוי הניילון במהלך ייצור השקית. החומרים, בהם גם UVI ו- UVA (ultraviolet light inhibitor / ultraviolet light absorber), שומרים על השקית ועל תכולתה מפגיעות, הנגרמות כתוצאה משינויי טמפרטורה ומחשיפה לקרני השמש (UV).